AOD er størst på test i Danmark. Intet andet techmedie herhjemme tester så mange og så forskellige enheder inden for forbrugerelektronik og professionelle produkter.
Her har vi samlet alle de produkter, som fik en award (Testvinder, Bedste køb eller AOD anbefaler) – altså de bedste anmeldelser – i de seneste 12 måneder i 2021-2022.
Læs hele årets bedste som e-reader her
Det har været en periode med en masse teknologiske fremskridt, trods corona og mangel på chips. Nogle produktkategorier har taget små skridt fremad, men der har også været markante milepæle som udbredelsen af 5G, det nye Wi-Fi 6 og Windows 11.
I det hele taget er der kommet så mange nye og spændende produkter, at vi alle sammen har brug for noget overblik. Hvad er skidt, og hvad er kanel i perioden. Produktlisterne på de følgende sider er den perfekte købeguide, fordi du her kan se, hvad der faldt i anmeldernes smag.
Du har mulighed for at vinde en række af årets bedste produkter. Klik og deltag herunder:
Årets bedste: Vind fantastiske præmier for over 40.000 kroner
For perspektivets skyld har vi også udvalgt de produkter, som fik de mindst gode anmeldelser i perioden. God jagt og god læsning.
Side 4: Lyd, Kameraer og videokonference
Side 6: Sikkerhed og overvågning
Side 9: NAS´er. ssd´er og harddiske
Side 12: Computerskærme, projektorer
Side 13: Smart home, tablets, transport, tv’er, powerbanks, andet
Side 14: Årets værste produkter