“Det skal ikke være nogen hemmelighed, at folk som er på farten ofte behandler deres ting mindre hensigtsmæssigt. Mobiltelefoner, computere, usb-nøgler og andre enheder bliver tabt på jorden, roder rundt i bunden af bilen osv. Vores nye usb-nøgle er nærmest specielt designet til de mennesker”, siger Michael Lysholt-Nielsen, der er dansk landechef for Kingston Technology.
Usb-nøgle med browser og mp3-afspiller
(02. nov)Militærsikkerhed i usb-nøglen
(29. sep)Første usb 3.0-nøgle fra Kingston
(15. sep)Kingston sætter turbo på usb-nøglen
(23. maj)Lynhurtig usb-nøgle fra Kingston
(25. jan)1TB i usb-nøglen
(09. jan) ”Gummioverfladen gør, at nøglen er mere robust og sikker mod dagligdagens stød, så efter en tur i asfalten eller i bunden af bilen, kan nøglen stadig tages frem til et møde eller lignende.”
Kingston DataTraveler R500 tilbyder hurtige overførsler på op til 30MB læsehastighed og 20MB skrivehastighed i sekundet. Usb-nøglen kan fås med 16-, 32-, og 64-, GB, og den kommer med fem års garanti og 24/7 teknisk support. Prisen starter ved 306 kroner.





